Praktische info

Keramiek is weer helemaal 'in' !
Belangrijk
De opleiding Keramiek is dit schooljaar volzet.
Vanaf september 2023 starten we met nieuwe modules. Wees er tijdig bij!
Voor meer informatie kan je altijd op het secretariaat terecht.
Opgelet: Het is geen draaicursus !
Overzicht opleiding
Wil je in een ongedwongen en vriendschappelijke sfeer je vrije tijd op een creatieve manier invullen? Kies dan voor deze cursus.
Je ontdekt de basistechnieken van keramiek: opbouw met rollen, estamperen in een mal, plaattechniek, , duimpotten en werken met gietklei. We gebruiken verschillende soorten klei (rood, wit, grijs…) De werken worden na een droogperiode gebakken in een keramiekoven.
Eens de basistechnieken onder de knie schakel je over naar specifiekere technieken van bewerking, zoals glazuren, beschilderen, decoratief gebruik van kleislib, enz
Tijdens dit jaar ontdek je de pure kracht van pitfire en voor de gevorderden de charme van raku!
Het kleiplezier staat centraal. Iedereen die met vorm, kleur en textuur wil werken is welkom.
Voorkennis/ toelatingsvoorwaarden
Er is geen voorkennis vereist om te starten in deze opleiding.
Opleidingsstructuur en modules

Inschrijvingskosten
Je betaalt voor een opleiding in een centrum voor volwassenenonderwijs 1,50€/ lestijd. De kostprijs van deze opleiding zijn 120€ per module van 80 lestijden. Indien je recht hebt op een vrijstelling van inschrijvingsgeld (zie FAQ), dan betaal je uiteraard minder.
De cursus keramiek valt onder de module 'Werken met natuurlijke materialen' 80lestijden.
Instapmomenten
Deze cursus heeft instapmomenten in september en in februari. Wees er snel bij!
Klik rechts bovenaan op het rooster om in te schrijven voor deze cursus.
Studiebewijs
Na het afronden van een module heb je recht op een deelcertificaat van de opleiding.
/