Algemeen leren koken

Ontdek de vreugde van koken! Leer de kunst van smaak, technieken en creativiteit. Gezond, bevredigend en leuk. Word je eigen chef-kok, verras smaakpapillen en deel genot met anderen. Begin vandaag nog je culinaire reis en laat heerlijke herinneringen in de keuken ontstaan.
Wat leer je?
Zowel de opleiding voor huishoudelijk koken als die voor hulpkok in het volwassenenonderwijs verwelkomen zowel enthousiaste hobbyisten als aspirant-professionals.
De opleiding huishoudelijk koken biedt een praktische basis voor dagelijkse maaltijdbereiding, perfect voor diegenen die hun culinaire vaardigheden willen verbeteren voor thuisgebruik.
De hulpkokopleiding daarentegen is ook geschikt voor degenen die serieuze carrièredoelen hebben in de culinaire wereld, waarbij ze diepgaande kennis en expertise ontwikkelen voor werk in restaurants, hotels en de bredere horecasector. Beide paden bieden een verrijkende ervaring op maat, ongeacht je achtergrond.
Je opleiding
De opleiding keukenmedewerker – hulpkok en kok worden enkel in de Hotelschool van Hasselt aangeboden
De opleidingen huishoudelijk koken kun je volgen in Lommel – Maaseik – Bilzen en Sint-Truiden.
Meer informatie over de opleidingen vind je terug onderaan deze pagina via de linken.
Indien je kiest voor de opleiding in de Hotelschool te Hasselt dien je de opleiding te volgen in onderstaande volgorde:
2. Hulpkok
3. Kok of Chef de Partie
Wat na je opleiding?
Starten met de opleiding kan in september en februari.
Voor meer informatie kan je ook steeds terecht bij de coördinator Rudy Rampelberg ( 011 51 62 65 of Horeca@cursa.be )
Inschrijven
Starten met de opleiding kan in september en februari.
Voor meer informatie kan je ook steeds terecht bij de coördinator Rudy Rampelberg (011 51 62 65 of Horeca@cursa.be)
Iedereen vanaf 16 jaar die aan de voltijdse leerplicht heeft voldaan, kan met deze opleiding starten.
Afhankelijk van de gekozen opleiding.
Wil je je vlot inschrijven? Bekijk dan op voorhand deze informatie >>
- Je betaalt 1.5 euro inschrijvingsgeld per lestijd. Het inschrijvingsgeld is begrensd en bedraagt maximum 300 euro per semester + cursusgeld (voor kopieën enz.).
- Extra kosten: Grondstoffen voorzien door het CVO (afhankelijk van de grondstoffen per module)
- in bepaalde gevallen recht op een volledige vrijstelling of vermindering van inschrijvingsgeld, of betalen met opleidingscheques.
Een lijst van de verschillende tarieven per module kun je opvragen bij horeca@cursa.be
Schrijf je in voor een infomoment.
- Praktische opleiding
- Ervaren vakleraren
- Sociale interactie
- Samenwerking met Bakkerijschool Hasselt
Info en inschrijvingen
Duurtijd
De opleiding Koken omvat in totaal 480 lestijden.